Skip to main content

Naše telo tvorí cca 70% vody. Práve z tohto dôvodu má voda, ktorú do seba dostávame, rozhodujúci vplyv na naše zdravie, dobré pocity a životné očakávania. Každý štvrtý človek pije málo vody. Medzi rozhodujúce znaky nedostatku vody v našom tele je porucha koncentrácie, nervozita a bolesti hlavy. S každým dúškom sa môžeme rozhodnúť o konzumácii mŕtvej a zaťaženej vody alebo či nášmu telu a mysli ponúkneme živú a zdravú vodu.

Pre kvalitu vody nie je rozhodujúce iba jej chemické zloženie. Voda nie je iba H2O. Voda po zmrazení vytvára rôzne kryštalické obrazce. Čistotu vody predurčuje harmonické usporiadanie kryštalickej mriežky. Na mikroskopických fotografiách môžeme vidieť porovnanie vzoriek destilovanej vody /a/ a drahokamovej vody /b/:

Po 7 minútach pôsobenia drahokamovej Fioly VitaJuwel na rovnakú vzorku vody kryštál kompletne zmenil svoj tvar. Vplyvom vyžarovania drahokamovej zmesi je kryštál vody opäť usporiadaný a štruktúrovaný.

Voda z kohútika

Rozdiel medzi vodou z kohútika a pramenitou vodou

Potrubia ktorými voda do našich domovov preteká, bývajú zanesené dlhoročnými usadeninami. Veľkú úlohu v (ne) kvalite vody zohráva aj jej smerovanie či vysoký tlak v potrubí. A poďme ešte hlbšie – voda má tzv. pamäť. Čo to znamená? Voda si pamätá všetko, s čím sa na ceste k nám stretne. A to vrátane chemických úprav. Všetko sa zapisuje hlboko do jej štruktúry. V takto pozmenenej podobe ju nakoniec všetci konzumujeme.

V prírode prebiehajú úplne iné stretnutia. Voda sa voľne pohybuje a obmýva sa o kamene. Preteká cez minerály. Tie predurčujú jej kvalitu a množstvo minerálov v nej. Toto je voda vo svojej najrýdzejšej forme. V takom stave je nášmu telu najviac prirodzená. Tento luxus nám však súčasný priemysel v podstate odoprel. A prírodné drahokamy VitaJuwel nám ho znova pomáhajú vrátiť do vody z kohútika a vytvoria tak jedinečnú drahokamovú vodu.

Desať pravidiel pitného režimu

  • Skúste začať deň pohárom čerstvej a čistej vody. Vášmu organizmu prospeje aj teplý čaj či vlažná voda s niekoľkými kvapkami citróna.
  • Nečakajte na pocit smädu. Pite priebežne počas dňa, najlepšie po menších dúškoch.
  • Spoznáte, že vášmu telu chýba voda? Prejavuje sa to pocitom sucha v ústach, nepokojom, nedostatkom energie, tmavším močom a v krízových prípadoch tiež malátnosťou. Všetky tieto príznaky vedú k nesústredenosti a nervozite.
  • Naučte sa počúvať signály svojho tela. Vždy však vypite aspoň 2 litre tekutín v priebehu dňa, v horúčave a pri zvýšenej záťaži príjem tekutín samozrejme zvýšte, pokojne až dvojnásobne. V letných mesiacoch vás osvieži vlažný čaj, vyhnite sa ľadovým nápojom – po ich vypití dôjde k ochladeniu organizmu a telo potom výdatne pracuje na obnovení pôvodnej telesnej teploty. Budete sa teda potiť neporovnateľne viac.
  • Buďte dôslední pri dodržiavaní pitného režimu u svojich detí. Nepoučujte ich, ale choďte sami príkladom. Pamätajte, že čistá voda je pre správny vývoj detského organizmu podstatne dôležitejšia, než pre telo dospelého človeka.
  • Starajte sa aj o svojich seniorov. Vďaka zníženej schopnosti vnímať pocit smädu je u nich vysoké riziko dehydratácie.
  • Dbajte na teplotu nápojov – nepite nič úplne ľadového ani nič výrazne horúce. Váš organizmus vám poďakuje.
  • Nepovažujte kávu za súčasť pitného režimu. Kofeín na seba viaže vodu a odvádza ju z vášho tela. To je dôvod, prečo vám v každej dobrej reštaurácii prinesú s kávou tiež pohárik čistej vody.
  • Striedajte pitie čistej vody s vodou minerálnou. Pri chorobe alebo vyššej záťaži dopĺňajte minerálne látky vylúčené potom a močom. Teda sodík a draslík.
  • Dajte si tú prácu a nájdite si vlastný prírodný zdroj pitnej vody. Piť energeticky hodnotnú (živú) vodu zo studničky alebo z lesného prameňa je o niekoľko tried vyšší level dodržiavania pitného režimu.

Iba energia prírodných drahokamov, sklo a voda.